Ekvádorské růže

Ať už se chystáte koupit jednu růži nebo rovnou celý pugét růží, je dobré vědět, odkud vaše růže pochází.

Ušetříte si tak případné zklamání!

Pokud Vám růže odkvete rychleji než jste doufali.
Dnes se růže pěstují  téměř po celém světě, v  Evropě, Africe, Jižní Americe. Ale kde se růžím nejvíce daří a jaké růže patří k těm nejkvalitnějším? My Vám rádi poradíme.
ekvádorská růže

Porsche mezi růžemi,růže pocházející z ekvádorských farem! Výjimečná poloha

Růže pocházející z Ekvádoru jsou obzvlášť kvalitní, protože se jim díky celoročnímu vyrovnanému klimatu na rovníku velmi dobře daří. Země má 4 geografické regiony, La Costa (pobřežní nížiny) La Sierra (Andské hory) El Oriente (Amazonská oblast) a Los Galapagos (ostrovy Galapágy). Každý region má vlastní klimatickou zónu, kde se v každé zóně pěstují ty druhy květin, které jsou vhodné pro dané klima a povětrnostní podmínky. Proto jsou růže, vyprodukované danou oblastí, tak krásné a kvalitní.

Velikost

Ekvádorské růže se oproti růžím vypěstovaným v Africe a Holandsku liší jejich velikostí. Růže vypěstované na ekvádorských farmách mají velmi dlouhé stonky dosahují velikosti až 140 cm a mají  obrovský květ. Můžeme je také nazvat luxusními růžemi. Jsou tím nejlepším, co si můžeme z produkce řezaných růží koupit.

Maximální trvanlivost

Díky podmínkám na rovníku, ve kterých růže rostou, jsou tak kvalitní,  že zůstávají  čerstvé po velmi dlouhou dobu ve srovnání s růžemi z jiných zemí. Při správné péči, mohou vydržet čerstvé více jak 21 dní.

velikost ekvádorských růží

Barevná rozmanitost

Co se týče barev, ekvádorské růže také nabízí největší výběr odrůd, v průměru asi 500 a v nejúžasnějších barvách, od přírodních barev, jako je červená, bílá, růžová, světle růžová až po exotické tónované růže, jako jsou tmavé růže a duhové růže.

barevné kolumbijské růže