Jak si správně vybrat svatební kytici?

Většina žen si už od mala představuje svou vysněnou jedinečnou svatbu, krásné bílé šaty a spoustu ozdob a květin.

Proto ani výběr svatební kytice bychom neměli podcenit.

Kdy začít s výběrem svatební kytice?

Než začnete s výběrem svatební kytice, měli byste vědět do jakého stylu Vaše svatba bude laděna a jaké budete mít svatební šaty. A až poté byste měli přemýšlet o svatební kytici.
 

Barva svatební kytice

Barevné svatební kytice se nemusíte bát, avšak by měla být laděna v duchu Vaší výzdoby. Můžete si nechat uvázat krásnou pestrou kytici nebo dáte přednost minimalistické kytici s bílými a jemně růžovými růžemi. Při výběru barev můžete také zohlednit v jakém ročním období se svatba koná. Jaro přináší pastelové barvy, k létu se hodí více výraznější barvy, zato podzim si žádá odstíny zemité a zima studené.

svatebni-kvetina-volna.jpg

Svatební kytice podle sezónnosti

Pokud přemýšlíte o sezónní svatební kytici, nejste v tom sami. Tyto kytice jsou dnes velmi populární a staly se hitem posledních let, často sezónní květiny používají nevěsty, které mají svatbu pod širým nebem, venkovskou a více uvolněnou. Výhodu je také cena, která může být výrazněji levnější.
 

Tvar svatební kytice

Existuje více možností, jak uvázat krásnou svatební kytici, asi nejznámější je klasický kulatý pugét, který se ideálně hodí k nevěstám s drobnější postavou a rozšířeným stylem svatebních šatů. Pro nevěsty s vyšší postavou je dobré do kytice přidat ozdobné prvky, aby kytice nepůsobila malým dojmem.

Svatební kvítí
svatebni-kytice-kulata.jpg

Dnes velmi populární je svatební kytice volně vázaná, tento typ tvaru se stal hitem posledních let a využívá se nejčastěji na tzv. boho svatbách, kdy nevěsty mají rozevláté šaty a velmi často i živé květiny ve vlasech. Tyto kytice se kromě tvarů vyznačují i rozmanitostí barev i květů a i když působí mnohem méně „učesaně“, dokáže odrazit uvolněný styl současných nevěst.

boho-svatba.jpg

Krásná převislá svatební kytice se nosí přes ruku nevěsty a vyznačuje se úzkým stonkem. Svatební převislé kytice se hodí na formální a tradiční svatby. Delší svatební kytice postavu prodlouží, proto se hodí pro menší i silnější nevěsty, ale také pro nevěsty s vyšší postavou. Je tak ideální svatební kyticí.

Typ na závěr: Jak si uchovat svatební kytici?

Svatební kytici co nejrychleji usušte. Zavěste kytici za stonky a nechte ji volně uschnout. Jen tak na Váš svatební den nezapomenete.