Květiny podle sezónnosti

Květiny rozdělujeme do dvou základních skupin. 

Na květiny, které se pěstují a jsou dostupné po celý rok a květiny tzv. sezónní. 

Sezónní květiny mimo jejich přirozené období růstu nelze koupit a nebo pak za vyšší cenu než je obvyklé a v mnohem menší kvalitě než v jejich hlavní sezoně. Květiny dostupné v květinářství po celý rok, jsou květiny tzv. nenáročné na klimatické podmínky a tvoří jakýsi základní sortiment každého květinářství.

Mezi tyto květiny se řadí:

Alstromerie, antúrie, bouvardia, banksia, celosia, calla, dendrobium, curcuma, eustoma, eucharis, frezie, gloriosa, gerbera, minigerbera, gypsophila - nevěstin závoj,, hypericum, heligonie, chryzantéma, karafiát, minikarafiát, leucadendron, leucospermum, lilie, nerine, ornithogalum, protea, růže, minirůže, trachelium, strelitzia.

Sezónní květiny

Sezónní květiny jsou květiny dané svým přirozeným výskytem pro dané období. Díky dovozu z květinových burz po celém světě jsou tyto květiny už dnes dostupné i během roku, musíme však počítat s vyšší cenou a omezeným výběrem barev, a také je důležité dané květiny objednat dopředu!

Sezónní květiny podle období:

Jaro  (březen, duben, květen) typické květiny jako tulipány, dále pak anemonky, hyacint, ranunculus, hořec, viburnum,wax.

Léto  (červen, červenec, srpen) - hortenzie, levandule, hrachory, delphinium, slunečnice, pivoňky, solidago,anemone, wax a luční kvítí - tanacetum, kopretiny, heřmánek, kontryhel, papaver, pennisetum, listy jahodníku, obilí a bylinky.

Podzim  (září, říjen) dahlia, chyzantémy velkokvěté, barevné listí, papaver makovice.

Zima (listopad, prosinec, leden, únor) cymbidium,Paphiopedilum, čemeřice, šišky, tulipán, ilex.