Luxusní růže

Jak víc potěšit svou drahou polovičku než ji obdarovat boxem plným růží nebo kyticí krásných luxusních růží?

A jaké růže jsou ty nejluxusnější?

Mezi růže nejvyšší kvality se řadí růže ekvádorské, pocházející z rovníkové Ameriky, konkrétně státu Ekvádor. Tyto růže se nazývají ekvádorské růže a jsou obzvlášť kvalitní, protože se jim díky celoročnímu vyrovnanému klimatu na rovníku velmi dobře daří. Země má 4 geografické regiony, La Costa (pobřežní nížiny), La Sierra (Andské hory), El Oriente (Amazonská oblast) a Los Galapagos (ostrovy Galapágy). Každý region má vlastní klimatickou zónu, kde se v každé zóně pěstují ty druhy květin, které jsou vhodné pro dané klima a povětrnostní podmínky. Proto jsou růže, vyprodukované danou oblastí, tak krásné a kvalitní.

Velikost

Ekvádorské růže se oproti růžím vypěstovaným v Africe a Holandsku liší jejich velikostí. Růže vypěstované na ekvádorských farmách mají velmi dlouhé stonky dosahují velikosti až 140 cm a mají  obrovský květ. Můžeme je také nazvat luxusními růžemi. Jsou tím nejlepším, co si můžeme z produkce řezaných růží koupit.

Maximální trvanlivost

Díky podmínkám na rovníku, ve kterých růže rostou, jsou tak kvalitní,  že zůstávají  čerstvé po velmi dlouhou dobu ve srovnání s růžemi z jiných zemí. Při správné péči, mohou vydržet čerstvé více jak 21 dní.

velikost ekvádorských růží

Barevná rozmanitost

Co se týče barev, ekvádorské růže také nabízí největší výběr odrůd, v průměru asi 500 a v nejrůznějších barvách, od přírodních barev, jako je červená, bílá, růžová, světle růžová až po exotické tónované růže, jako jsou tmavé růže a duhové růže.

barevné kolumbijské růže